Afiša

Sestdiena, 10.Oktobris 19:00

Koncertstāstā " VIDŪ PAŠAI DZĪVĪBAI " ietvertas jaunas, vēl nekur neskanējušas , kā arī jau tautā iemīļotas komponista Gaita Lazdāna dziesmas tikai un vienīgi ar dzejnieka Jāņa Petera dzeju un dziesmu tekstiem. Šī ir pirmā Jāņa Petera un Gaita Lazdāna sadarbība tik lielā projektā , kura pavadošajā sastāvā ir iesaistīti Latvijā pazīstami mūziķi - pianists Artūrs Palkēvičs , saksofonists Zintis Žvarts , basģitārists Aivars Vīksna , ģitārists un dziedātājs Mārtiņš Taranda , bundzinieks Edgars Raila un jauniešu kora " BALSIS " vokālā grupa ( vadītājs Ints Teterovskis ).

Otrdiena, 13.Oktobris 19:00

Tas ir dramatisks vēstījums par inteliģences pārstāvju ģimeni, kurai liktenis lēmis dzīvot grūtos pārmaiņu laikos. Gudriem, laipniem un labiem cilvēkiem, kuriem reiz bijuši savi ideāli un cerības, pēkšņi nākas saskarties ar pūļa un naida briesmīgo seju.

Piektdiena, 16.Oktobris 19:00
 
16. oktobrī plkst.19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms pazīstamā dziedātāja Laimja Rācenāja un mariači bandas “SOL Y SOMBRA” koncerts.
Sestdiena, 17.Oktobris 18:00

P. Fomenko meistardarbnīca (Maskava), "Zelta maska" viesizrāde "VILKI un AVIS" teātra namā "Jūras vārti" 17.oktobrī plkst. 18:00. Izrādē „Vilki un avis” nav sastopams nekas, kas kļuvis par šablonu. Šim Ostrovskim nav vajadzīga pielīmēta bārda, ne arī džinsas. Sašķeltais teatrālais priekšstats par drūmu karaļvalsti un krievu sadzīves garīgumu ir atstumts un aizmirsts, bet nevienam nav ienākusi prātā sacerēt Glafirai un Luņajevam pantiņus vai Apolonu Murzavecki padarīt par klaunu. Apbrīnojama mākslinieciskā neatkarība un tīrība. Atmosfēras, personāža skaidrības, valodas un garīgo vēsmu tīrība. Rodas iespaids, ka Ostrovska teksts nav viss iemācīts, bet aktieri sākuši runāt tieši viņa valodā. (žurnāls „Moskovskij nabļudateļ”).

Trešdiena, 21.Oktobris 13:00

21.oktobrī teātra namā "Jūras vārti" pasaku luga 2 cēlienos "Maija un Paija". Reiz dzīvoja kāds tēvs un viņam bija meita, čakla un kārtīga. Kad viņš apprecējās otrreiz, viņš nezināja, ka jaunā sieva ir ragana. Arī viņai bija meita, kas gan  nemaz nedomāja mācīties strādāt. Tikmēr kaut kur debesīs  Pērkons bija saspēris gabalu gabalos Zeltozolu. Saules meitas visus tā gabalus atrada, bet galotni nē. Tā kā Pasaules koks bez galotnes nespīd, Laima – Saule devās meklēt uz zemi cilvēku, kas spētu to atrast. Jo tikai cilvēks ar labu sirdi spēj nokāpt pazemē, pa pupu uzkāpt debesīs – atrast galotnīti, un izvest no pazemes tos, kas nokļuvuši velna kalpībā.

Sestdiena, 24.Oktobris 19:00

Izcili dejotāji, virtuozi mūziķi, neparasti mūzikas instrumenti un daudzbalsu dziedājumi. Aizraujoša mūzika un dejas, noslēpumainas, graciozas sievietes, vīrišķīgi un azartiski džigiti, autentisks gruzīnu dziesmu izpildījums – to visu redzēsim uz „Jūras vārtu” skatuves 24.oktobrī.

Pirmdiena, 26.Oktobris 18:00

26.oktobrī teātra namā "Jūras vārti" bērni varēs redzēt iemīļotā multiplikācijas filmu seriāla „Fiksiki” varoņus un pat ar viņiem paspēlēties!

Trešdiena, 28.Oktobris 19:00

„Nadziņš ieķēries – putniņš pagalam” ir Ļeva Tolstoja 1886. gadā sarakstītās lugas „Tumsas vara” sākotnējais nosaukums. Tās pamatā ir patiesi notikumi – luga balstīta uz Tulas guberņas tiesas krimināllietu par kāda zemnieka izdarīto noziegumu. Rakstot lugu, Tolstojs apmeklēja notiesāto katorgā. Autoru ne tik daudz interesējusi baisā nozieguma norise, bet gan tas, kā visi tajā iesaistītie varējuši nonākt aiz galējās cilvēcības robežas, un vai ir iespējams ceļš atpakaļ.

Piektdiena, 30.Oktobris 19:00
Jauno sezonu Rīgas Krievu teātris atklās ar muzikālo izrādi pēc Raiņa un Aspazijas dzejas motīviem, veltītu Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai. Kopā ar komponistu Artūru Maskatu režisors Igors Koņajevs ir radījis nenovērtējamu muzikāli poētisku mīlestības mozaīku – par Raiņa u Aspazijas mīlestību; par sievietes un vīrieša mīlestību; par mīlestību, kas pārveido un iedvesmo; par mīlestību – neizsmeļamu labā avotu, kas ir cilvēkā.
Sestdiena, 31.Oktobris 17:00

Studijas  "Prieks" 20 gadu jubilejas koncerts „Pusnakts muzejā”.