Jūras vārtos izskanēs muzikāla pasaka bērniem “Džeks un garā pupa”

Printer-friendly version

22. februārī plkst. 13:00 teātra nams “Jūras vārti” aicina mazos ventspilniekus iepazīt mūzikas instrumentus, saprast orķestra darbības pamatprincipus, kā arī noklausīties pozitīvo un atraktīvo komponista Georga Pelēča skaņdarbu “Džeks un garā pupa”.

Muzikālo pasaku atskaņos Ventspls Kamerorķestris un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas bērnu kamerorķestris diriģenta Aigara Meri vadībā.
Teicēji Kristīne Zadovska un Artis Robežnieks.

’’Džeks un garā pupa’’ ir angļu tautas pasaka, pēc  kuras motīviem angļu rakstnieks Roalds Dāls un libretists Donalds Steroks izveidoja savu pasakas variantu. Laikam ritot Roalda Dāla fonds vērsās pie latviešu komponista Georga Pelēča ar ieceri izveidot no pasakas – muzikālu pasaku. Komponists piekrita un 1997.gada martā Londonā Alberthola lielajā zālē notika muzikālās pasakas’’Džeks un garā pupa’’ pasaules pirmizrāde.

Pasaka vēsta par puiku Džeku un viņa nešpetno māti, kuri abi ir uz jūs ar tīrību. Džeks tiek sūtīts uz tirgu ar uzdevumu – pārdot govi Grietiņu. Tirgus kņada savaldzina Džeku un viņš kļūst neuzmanīgs. To izmanto burvis ar stikla aci un nopērk Grietiņu par vienu pupu, apgalvojot, ka pupai piemīt īpašas burvju spējas. Pārnācis mājās Džeks saņem pamatīgu brāzienu ar putekļusūcēju no mātes, kura ir dusmīga par to, ka Grietiņa ir neizdevīgi pārdota. Māte izmet pupu atkritumu kaudzē. Tomēr Džeks nezaudē cerību un turpina ticēt brīnumam. Brīnums notiek! Naktī atkritumos izmestā pupa izaug līdz debesīm, tai ir zelta lapas, kas īpaši iepriecina māti, kura uzreiz sāk sapņot par vecā automobiļa nomaiņu pret jaunu Mercedes Benz. Bet puika nebūs puika, ja viņš neuzzinās, kas tur augšā notiek. Uzrāpies augšā viņš secina, ka galotnē nesēž laimes māte, kā tas būtu latviešu tautas pasakās, bet gan briesmīgs milzis – cilvēkēdājs. Lai gan oriģinālā pasaka beidzas visai baisi, Ventspilī iestudējuma radošā grupa pasakas beigas veidos laimīgas – bagātība rokā, Mercedes Benz pagalmā un pats galvenais – mācība ielāgota: ja tīrība tā atmaksājas, būs katru dienu jāmazgājas!

Biļešu cena € 2.85
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv Pirkt biļeti

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF