Pārventas svētkos ventspilniekus sveiks grupa “Chi-lli”

Printer-friendly version

Pārventas svētkos, 27. maijā plkst. 19:00 skvērā pie sporta halles “Pārventa” notiks Krievijas indie-pop grupas “Chi-lli” koncerts.

“Chi-lli” savus klausītājus jau vairāk nekā desmit gadus piesaista ar temperamenta pilnu izpildījumu, šovbiznesa nepieradinātām melodijām un liriku, kas ietver ko vairāk par mūsdienu hitos ierastām pāris tukšām frāzēm. Galvenā grupas atpazīšanas zīme ir tās soliste Irina Zabijaka, kuras samtainajam, zemajam balss tembram ir sarežģīti atrast konkurenci.

Tagadējo grupas biedru sadarbība aizsākās jau 2002. gadā, taču toreiz apvienības līdera un solista lomu pildīja Sergejs Karpovs, kurš līdz pat šim mirklim ir “Chi-lli” dziesmu autors un līdzproducents, savukārt, šodien atpazīstamās balss īpašniece bija vien fona dziedātāja un dejotāja. Panākumi nenāca viegli – pirmais grupas albums palika mūzikas industrijas nepamanīts un mūziķiem nācās doties garās un ienākumus negarantējošās turnejās pa Krievijas, Poliju. Vien tad, kad laimīga gadījuma rezultātā Irina Zabijaka kāpa uz skatuves jau kā soliste, grupa ieguva plašāku atpazīstamību un drīz vien viņas balss skanēja visās radio stacijās Krievijā un ārpus tās. Interesanti, ka pirmo popularitāti grupa ieguva Polijā, kur kādā no Varšavas radiostaciju topiem viņu dziesma sasniedza trešo vietu un noturējās topā vairākas nedēļas, apsteidzot pat grupu “t.A.T.u.”. Dziedātāja apbūra ar savu šarmu, samākslotas un salkanas popmūzikas pasaulē ienesot ko patiesu. Viņa parādīja, ka sieviete var būt arī daudzšķautņaina personība – temperamentīga un vienlaikus pozitīva, neizmantojot ķermenisko pievilcību vai skaļus skandālus kā vienīgo veidu, kā izvirzīties priekšplānā.

Grupas “Chi-lli” populārākās dziesmas – “Лето” (Vasara), Сказки (Pasakas), “Орэ-Орэ” (Ore-Ore), “Сердце” (Sirds), “Маки” (Magones).

Ieeja pasākumā bez maksas.