Jaunumi

3. februārī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies pazīstamais mūsdienu džeza pianists un eksperimentators Mortens Kvenilds (Morten Qvenild) no Norvēģijas.

19. janvārī plkst. 19:00 teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē notiks pirmais jaunā gada koncerts sērijā "Džems ar Ventspils bigbendu”, kurā kopā ar vietējo mūziķu kolektīvu uzstāsies mūziķis, komponists un viens no pieprasītākajiem bundziniekiem Latvijā - Andris Buiķis.

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde „Patiesais klusums”, kas norisināsies no 13. janvāra līdz 19. februārim teātra namā “Jūras vārti”, Ventspilī, aicina 20.gs. 60. - 80. gadu mākslinieku redzējumā un izpausmēs ielūkoties lietu metafiziskajā būtībā vai „mierīgās dzīves” žanrā, kā to sauca 17.gs. Francijā. Tieši interjera priekšmeti, ziedi, grāmatas, trauki, svečturi utt. – mūsu sadzīves liecinieki, mākslinieku brīvā, radošā gara izpausmes atklāj bez tematiskiem nosacījumiem, izdabāšanas konjunktūrai, bet ļaujoties savai formas, krāsu, triepienu un stilistikas valodai. Subjektīvi veidots kompozicionāls kārtojums, filozofiskas pārdomas vai priecīga sajūsma par objekta formu, virsmu, faktūru – tā ir mākslinieku izvēle, kam ļauties aicināts arī mūsdienu skatītājs.

No 11. janvāra līdz 12. februārim teātra nama “Jūras vārti” mazajā izstāžu zālē skatāma fotoizstāde “Bagāža. Par cilvēkiem, lietām un atmiņām” – piecu autoru fotogrāfiju sērija, kas vēsta par atmiņām, kuras mēs krājam visa mūža garumā.

10. martā Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies pazīstamais džeza un improvizācijas meistars – trompetists Pīters Evanss (Peter Evans) no ASV.

25. martā Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies viena no šobrīd aktuālākajām kanādiešu mūziķēm Džesija Lanza (Jessy Lanza).